تشدید نظارت های بهداشتی از مساجد، تکایا، هیئت ها و موکب های عزاداری همزمان با شروع ماه محرم و ایام سوگواری ابا عبدا... (ع)

با عنایت به فرا رسیدن ایام محرم و صفر و برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در کشور و اهمیت سلامت عزاداران، بازرسان بهداشت محیط و بهورزان شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه طبق برنامه ریزی های انجام شده در سطح شهرستان( شهر و روستا)  نظارت و بازرسی  بر اماکن عمومی حساس اعم از مساجد، حسینیه ها، موکب ها  و محل های برگزاری عزاداری ..... را تشدید نمودند.

مدیریت بهداشت محیط در برنامه سلامت محرم و اربعین حسینی  با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه  از طریق  هماهنگی و مشارکت های درون بخشی و برون بخشی،  آموزش و اطلاع رسانی عمومی، کنترل و بازرسی بهداشتی وگزارش دهی نهایی از یک هفته قبل از شروع محرم تا اربعین حسینی و بازگشت زائران در ساعات اداری و غیر اداری ادامه دارد. که در همین راستا برنامه ریزی های لازم و  اقدامات ذیل توسط واحد بهداشت محیط این شبکه صورت گرفت:

  • برگزاری جلسات هماهنگی درون بخشی و برون بخشی بصورت دوره ای
  • بازرسی بهداشتی از مساجد، حسینیه ها و محل های برگزاری عزاداری با الویت بهداشت فردی و مواد غذایی ، مدیریت پسماند، تهویه مکان های بسته،  سرویس های بهداشتی و ......
  • بازدید از مراکز تهیه و طبخ غذا در مساجد، تکیه ها، حسینیه ها، هیئت ها و .......
  • تشدید نظارت بر سامانه های آبرسانی شهری و روستایی
  • سنجش مستمر کلر باقیمانده آب از شبکه های توزیع  آب آشامیدنی شهری و روستایی
  • سنجش مستمر عوامل محیطی و موادغذایی با دستگاه های سنجش پرتابل
  • کنترل مصرف دخانیات و کنترل حشرات و ناقلین بیماری ( بویژه پشه آئدس)
  • نظارت بر رعایت دستورالعمل‌ پیوست نذورات و اطعام دهی در مراسم عزاداری محرم و صفر و نصب پلاکاردهای آموزشی
  • نظارت بهداشتی مستمر بر پخت و توزیع مناسب غذا و نذورات موکب ها، هیئت ها و ایستگاه های صلواتی در این ایام 

 

نظارت بر رعایت موازین بهداشت فردی و محیطی در مساجد، تکایا ، هیات ها و موکب ها به ویژه نظارت بر تهیه و توزیع نذورات در مراسم عزاداری برای پیشگیری از بیماریهای مرتبط با آب و غذا به ویژه بیماری های عفونی روده ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از طرفی عدم رعایت موازین بهداشتی در توزیع نذورات بصورت پخت غذا درمراسم عزاداری ها می تواند احتمال بروز بیماری های مرتبط با آب و غذا به ویژه بیماری های عفونی روده ای و همچنین عدم رعایت بهداشت فردی و محیطی می تواند بیماری های مرتبط با محیط را افزایش دهد.

 

کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست
×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن